Вадуц удари слаб Левски в Лихтенщайн /ВИДЕО/

сряда, 11 юли 2018 г. | Прочетена: 124732
Левски - Черно море, Иван Горанов

Домакините с чист гол преднина преди реванша

Левски допусна неприятна загуба с 0:1 в първия мач от първия квалификационен кръг за Лига Европа при гостуването си в Лихтенщайн на местния Вадуц.

Един от основните титуляри на Левски Хали Тиам се контузи на загрявката, като беше заменен от Антъни Белмонт в стартовите 11. Младият Мартин Петков пък влезе в групата. Първата опасност беше създадена от Левски, но удар на Буш беше спасен от Хирзел. Това се случи в седмата минута, когато Иван Горанов проби отляво и намери деветката, който стреля слабо с левия крак.

"Сините" държаха топката, но след грешка на Мариани и бърза контраатака в 14-ата минута, Вадуц поведе с красив гол на Колибали.

Вижте ВИДЕО ТУК

Голът стресна тима на Роси и даде самочувствие на домакините, които бяха близо до втори гол в 22-ата минута. Аймен Белаид получи жълт картон за фаул, а след неговото изпълнение Митрев със сетни усилия изби изстрела на Гаич.

В 26-та минута от удобна ситуация Яблонски пропусна да изравни резултата. Малко след това пък домакините можеха да си вкарат автогол, но оцеляха в ситуацията. Вадуц удържа преднината си до почивката.

Очаквано "сините" установиха натиск след почивката. Изгодни ситуации обаче пропуснаха Серджиу Буш и Давиде Мариани. Слабите Кабрал и Буш логично бяха заменени от Станислав Иванов и Илия Димитров.

В 77 -та минута Обертан получи добър пас от Яблонски, но ударът му се отби в защитник на дсомакините. Мариани пък получи разтежение и бе заменен от Станислав Костов.

До края на мача Левски не успя да направи нищо повече и ще влезе в реванша с минимален пасив от този двубой.

Голмайстор : 1:0 Кулибали /14/

ВАДУЦ: 1. Хирзел, 7. Дражан, 10. Кулибали, 11. Тадич, 14. Гаич, 17. Матюс, 19. Вон Нидерхаузерн, 20. Досу, 23. Визер, 27. Мунтвилер, 33. Гьопел

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 19. Цветкович, 3. Белаид, 28. Яблонски, 4. Горанов, 15. Мариани, 11. Белмонт, 13. Гомес, 32. Обертан, 26. Кабрал, 9. Буш