След невероятна драма и дузпи, ЦСКА отстрани Рига (СНИМКИ)

четвъртък, 19 юли 2018 г. | Прочетена: 159423
Рига - ЦСКА
Рига - ЦСКА

В редовното време и продълженията Рига водеше с 1:0

ЦСКА изстрада успеха и премина през безброй трудности, но в крайна сметка успя да отстрани латвийския ФК Рига и да се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Лек гол, червен картон, пропусната дузпа... В крайна сметка редовното време завърши 1:0 в полза на домакините и така те неутрализираха изоставането си от първия двубой на "Българска армия".

Рига - ЦСКА
Рига - ЦСКА

Последваха две продължения, в които не падна друг гол, а при дузпите "армейците" показаха по-здрави нерви и за втори път в историята си елиминираха съперник в Европа след дузпи.

Иначе мачът бе истинско ходене по мъките...

През първия четвърт част срещата бе равностойна и без положения пред двете врати. Първият удар към една от двете врати дойде в 31-ата минута, когато Антов шутира от 30 метра, но над напречната греда.

Рига - ЦСКА
Рига - ЦСКА

Към края на полувремето домакините се изнесоха в малко по-предни позиции и в 44-ата минута успяха да вкарат гол. При първата си добра атака топката стигна до Дейвис, който шутира, но след рикошет в тлялото на червен бранител последва корнер. След неговото изпълнение централният бранител Черномордис стреля не особено силно с глава, но Черниаускас се намеси много неубедително и топката влезе във вратата му.

Рига - ЦСКА
Рига - ЦСКА

След почивката двата отбора продължиха с безидейната си игра. Въпреки това в 58-ата минута Тиаго отправи изключителен шут от 30 метра, който се спря в мрежата на домакините, но реферът реши да отмени попадението, тъй като отсъди фаул на Десподов срещу бранител на Рига.

В 73-ата минута ЦСКА създаде първата си голова възможност. Малинов центрира към Десподов, който стреля с глава, но нацели левия страничен стълб. Само 120 секунди след тази ситуация червените останаха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон за Тиаго, който спря контраатака на домакините.

Рига - ЦСКА
Рига - ЦСКА

Все пак българският тим имаше отлична възможност да изравни в 89-ата минута, когато след груба грешка на домакинската отбрана Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле от Озлос и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят на латвийците изби в корнер. След неговото изпълнение топката достигна до Бодуров, който изстреля истински снаряд от 25 метра, но в аут.

Така редовните 90 минути завършиха 1:0 в полза на Рига и на двата тима се наложи да играят продължения. В първото не се случи нищо кой знае колко интересно като положения. Лошата новина за червените дойде в 100-ната минута, когато резервата Енрике, много деен след появяването си на терена, получи травма и се наложи принудителната му смяна с Бикел.

Рига - ЦСКА (Кирил Десподов)

В 108-ата минута и Панич бе изгонен с втори жълт картон и двата тима продължават с по 10 човека.

В 114-ата минута Едвин Джеси си освободи позиция за стрелба и шутира опасно от границата на наказателното поле, но Озлос изби. Последва добавка на Десподов, но стражът на домакините отново спаси.

При дузпите Лемаич пропусна още първата дузпа за Рига, а Малинов, Бодуров, Жеферсон, Джеси и Десподов бяха безгрешни.