петък, 15 март 2019 г. | 0:41 Прочетена: 10274
Севиля
Севиля

Бенфика отстрани Динамо Загреб също след продължения

Ето още една изненада тази вечер и то каква! славия Прага отстрани четирикратния носител на трофея в Лига Европа Севиля. След голяма драма, продължения и обрати, чехите спечелиха след продължения с 4:3.

Домакините откриха чрез Нгаджуи в 14 - та минута. Минута преди почивката Бен Йедер изравни от дузпа, но пак от наказателен удар в 47-та минута Шучек направи резултата 2:1.

Седем минути по-късно Ел Хадади възстанови равенството, което доведе мача и до продължения.

С пълна пара драматичният сблъсък продължи и в допълнителните 30 минути. Севиля излезе напред в 98-та минута чрез Васкес, но славистите изравниха в 102-та - 3:3!

И това не бе краят. Славия постигна сензацията на вечерта, като спечели с 4:3, с гол в 119-та минута на Траоре! Специалистът по купи в Лига Европа бе елиминиран.

В другия двубой с продължения Бенфика нямаше проблем с Динамо Загреб. Португалците спечелиха реванша с 3:0, с голове на Джонас в редовното време, на Ферейра и Грималдо в продълженията.