Шест английски отбора на четвъртфинал, Интер отпадна /ВИДЕО, РЕЗУЛТАТИ/

петък, 15 март 2019 г. | 0:02 Прочетена: 11025
Арсенал - Рен

Арсенал срази Рен с 3:0, Айнтрахт поднесе драмата в Италия

Арсенал удари Рен с 3:0 на реванша в Лондон и безпроблемно се класира напред в Лига Европа. Така Англия е вече с 6 отбора на четвъртфиналите в евротурнирите тази пролет!

Тимът на Емери бързо установи контрол и започна да доминира. В петата минута "артилеристите" стигнаха до така желания ранен гол.

Мейтланд-Найлс проби отдясно, реши да не центрира, а намери Рамзи в наказателното поле. Бъдещият играч на Ювентус пък пусна към Обамеянг и нападателят откри резултата.

Попадението даде още по-голяма увереност на домакините и имаха огромно предимство в този период. В 15-ата минута те вече бяха заличили пасива от два гола, след като Мейтланд-Найлс направи 2:0. При сериозни съмнения за засада Обамеянг се озова зад защитата на Рен, центрира към далечната греда, където младият бранител засече топката с глава.

След вихреното начало и осигуреният изгоден резултат Арсенал очаквано понамали темпото.

Това позволи на гостите да поиграят с топката и те направиха няколко опита за атака, но те не успяваха да създадат нещо сериозно.

През второто полувреме гостите от Франция нямаха късмет - удариха две греди! Едната в началото, другата в 66-та минута. И както става във футбола, в 72-ата минута на мача Обамеянг направи преднината на Арсенал класическа - 3:0.

Тя стигна напълно за класирането на "топчиите" на четвъртфиналите.

Драмата дойде от Милано. След нулевото равенство между Айнтрахт и Интер в първия мач, немците спечелиха на реванша тази вечер с 1:0. Така тимът от Франкфурт потвърди възхода си през този сезон. Голът на победата отбеляза Йович още в 6-та минута.

РЕЗУЛТАТИ : Виляреал - Зенит 2:1, Интер - Айнтрахт 0:1. Славия Прага и Севиля играят продължения, както и Бенфика срещу Динамо Загреб.