Роналдо отново герой за класическа победа на Юве (ВИДЕО)

неделя, 10 февруари 2019 г. | 21:05 Прочетена: 18767
Кристиано Роналдо

Отборът му се наложи над Сасуоло с 3:0

Ювентус победи Сасуоло с класическото 3:0 като гост в мач от 23-ия кръг на Серия "А".

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ТАК!

Двубоят стартира добре за домакините от Сасуоло и до 5-ата минута имаше положения пред вратата на Войсчех Счесни вреше и кипеше. Първо Стефано Сенси беше изведен при страхотна контра. Той потърси близкия ъгъл, но ударът му излезе в аут. Неразбирателствата пред поляка продължиха с пълна сила. Секунди по-късно Даниеле Ругани допусна ужасяваща грешка и Филип Джуричич му открадна топката. Той се озова сам срещу вратаря и Счесни успя да го спре. От Сасуоло поискаха дузпа, но след допитване до ВАР, главният съдия Паоло Мазолени отсъди тъч за "Динените кори". След неговото изпълнение Доменико Берарди стреля в аут.

Домакините продължиха да играят далеч по-добре и буквално натикаха "Старата госпожа" в половината й. След четвърт час игра Мануел Локатели отправи истински снаряд, но Счесни с прекрасна намеса изби. Юве отправи първия си изстрел в 19-ата минута чрез Блес Матюиди, но в аут. 4 минути по-късно гостите откриха. Андреа Консили сбърка при изнасянето, което позволи на Кристиано Роналдо да стреля. Вратарят отрази, но при добавката Сами Кедира не сбърка, за да вкара втория си гол през сезона в калчото=

После Марио Манджукич засече с глава центриране на Роналдо на далечната греда, но в аут. Сасуоло отговори с воле на Берарди, което мина над напречната греда. В края на полувремето Федерико Бернардески стреля от дистанция, но вратарят изби. Секунди по-късно Кедира засече с глава от чиста позиция, но мерникът му изневери. Втората част започна с пропуск за Юве. Матия Де Шилио центрира, Ругани засече с глава, но неточно. После гол на Роналдо беше  отменен за засада.

В 55-ата минута грешка на Счесни едва не доведе до гол за домакините. Той излезе да пресича извеждащ пас, не изчисти добре и Берарди стреля от около 30 м към опразнената врата. Нападателят вече вдигаше победоносно ръце, но топката премина на сантиметри от целта. В 64-ата минута Кедира отново пропусна да сложи точка на спора, след като не засече на метър пред голлинията. По-късно шут на Де Шилио също не попадна в целта.