Ямбол удари Берое, Балкан с нова победа

събота, 26 януари 2019 г. | 23:59 Прочетена: 43049
Берое - Ямбол

Тимът от Стара Загора остана на второ място

Ямбол прекъсна серията от девет поредни победи на Бероев НБЛ, след като надви тима като гост с резултат 111:110 в мач от 16-ия кръг. Отборите изиграха оспорван и много резултатен мач, а гостите бяха по-добри в края и стигнаха до успеха, с което прекратяват своята серия от четири поредни загуби.

До момента те имат 4 победи и 10 загуби – колкото Академик София, с който делят седмото място в класирането, а беройци са втори с 11-3. В следващия кръг Ямбол посреща Академик Бултекс 99, а Берое гостува на Черно море Тича.

В другия мач днес Балкан записа десета победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Вицешампионите се наложиха като гост над Черно море Тича с 99:79. Двубоят бе много оспорван до средата на втората част, след което гостите взеха контрола и до края не изпуснаха водачеството си. В този мач те бяха без Крис Минков, който е получил почивка заради болки в коляното. Състоянието му обаче не е сериозно.

След срещата днес тимът от Ботевград е баланс 10-5, а „моряците“ са с 1-13. В следващия кръг Черно море Тича посреща Берое, докато Балкан почива.