СНИМКИ: Отборът, дал екипа на Левски, удари сините

събота, 8 октомври 2016 г. | Прочетена: 1947982
Галатасарай наказа Левски

Галатасарай наказа сините на "Герена" с 2:0 в контрола

Турският гранд Галатасарай, чието ръководство преди много години е дало първия екип на Левски - жълто и червено, спечели с 2:0 визитата си на "Герена". Двубоят беше контролна среща, играна в паузата на първенствата, когато повечето национални отбори имат мачове в квалификациите за Световното първенство през 2018 година в Русия.

Турците откриха резултата още при първата си опасна атака в 11-ата минута. Тогава гостите комбинираха отлично в наказателното поле на сините, последва пас на Подолски към Жозе Пешейра и португалецът реализира без проблем, оставайки очи в очи с Боян Йоргачевич.

В 28-ата минута Пешейра изпълни пряк свободен удар, който профуча покрай дясната греда на Йоргачевич.

Левски отговори с шут на Хеан Деса в 31-ата минута, който Гьонен спаси. Преди тази ситуация сините поискаха дузпа за нарушение на Дурсун срещу Мицански, но реферът Николай Йорданов остана безмълвен.

В 35-ата минута пред домакините се откри нова добра възможност, но Бурабия стреля над вратата от границата на наказателното поле. Само 120 секунди по-късно Левски пропиля отлична възможност да изравни. Бурабия изведе отлично Галин Иванов сам срещу вратаря, нападателят стреля, но Гьонен отрази.

Футболистите на Люпко Петрович бяха близо до гол и в 42-ата минута, когато Десе центрира от фаул към Галин Иванов, който стреля с глава, стражът на турците не помръдна, но топката профуча покрай горния ляв ъгъл на неговата врата.

Десет минути след почивката Деса подаде с пета към Бурабия, който проби и нахлу в наказателното поле на Галатасарай. Последва шут от малък ъгъл, който срещна дясната греда и топката излезе в аут.

В 66-ата минута Адениджи шутира от воле, но над вратата. Турците отговориха със сериозен пропуск на Гьомус, който шутира в тялото на резервния страж на сините - Чворович. В 68-ата минута Галатасарай вкара втори гол. Хамит Алтънтоп шутира, топката рикошира в крак на футболист в синьо и влетя за втори път в мрежата на Левски. Пет минути по-късно Алтънтоп стреля опасно от фаул, но Чворович изби.

С това се изчерпа всичко по-интересно от сблъсъка на "Георги Аспарухов".