Нерви, картони, уплашен съдия и 1:1 между ЦСКА и Лудогорец /СНИМКИ, ВИДЕО/

четвъртък, 6 декември 2018 г. | Прочетена: 7293
цска - лудогорец

Червените и разградските гости завършиха 1:1

В очаквано взривоопасен мач ЦСКА и Лудогорец завърши наравно -1:1 на "Българска армия".  След много нерви, отново дискусионно съдийство и оспорвана игра, разликата от 6 точки на върха между Лудогорец и ЦСКА се запази.

Първото опасно положение бе пред вратата на червените. Кешерю центрира отляво, Жеферсон увисна и Лукоки стреля от воле, но в аут.

В 12-ата минута Сисиньо изби чисто топката на Десподов, но реферът Николай Йорданов сбърка като отсъди нарушение и показа жълт картон на бразилеца. След центрирането последва шут, който излезе в аут.

Така се стигна до 29-ата минута, в която Лудогорец откри резултата. Лукоки спечели корнер. Последва центриране на близката греда, Недялков отклони топката към Кешерю, който от 4-5 метра матира Черниаускас.

Видео Тук

В тези минути Едвин Джеси бе единственият в атаката на ЦСКА, който опитваше да стреля и да измисли нещо по-интересно. Но в 40-та минута Ренан изби удар на Чорбаджийски от легнало положение.

В 43-та минута обаче гостите оцеляха, след като силен удар на Рубен Пинто като по чудо не влезе във вратата на Лудогорец. ЦСКА имаше подчертано надмощие в този период, но до почивката не успя да стигне до изравнително попадение.

В 49-та минута Кешеру поиска дузпа, след като падна в наказателното поле, но Николай Йорданов не отсъди нищо. Положението бе спорно, но реферът очевидно не искаше да си усложнява живота. Жеферсон и Манолев получиха впоследствие жълти картони.

В 59-та минута Десподов стреля много неточно с глава от добра позиция. По принцип през второто полувреме мачът много се накъса, което идеално устройваше гостите.

В 69-та минута Али Соу не завърши добре отлична комбинация, започната от Десподов и Джеферсон.

Малко след това - радост за ЦСКА! Десподов намери отлично от воле центриране на Манолев изравни - 1:1. За огромно удоволствие на публиката на "червените".

Видео ТУК

Напрежението на "Армията" рязко се покачи. Малинов влезе грубо на играч на гостите, последва разправия с Антон Недялков и мощни обиди от трибуните за бившия играч на ЦСКА.  След това и Рубен Пинто бе предупреден от съдията.

Дойде време и Николай Йорданов да изнерви мача, като не отсъди нарушение срещу Десподов на границата на наказателното поле.

В 88-та минута втори - жълт и червен картон за Сисиньо, спрял атака на Десподов. Изгоненият се влачеше като недохранен, напускайки терена, за да печели време.

Скандал в края на мача! Смешното продължение от само 2 минути накара щаба на ЦСКА да беснее, а треньорът Ел Маестро седна демонстративно на земята! Очаквано се изнерви и публиката. Йорданов се уплаши и остави почти 5 минути игра. В крайна сметка равенството 1:1 се запази.

0:1 Кешеру/29/

1:1 Десподов /67/

ЦСКА: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 26. Антов, 6. Пинто, 19. Десподов, 8. Джеси, 9. Мауридес

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю