Марица взе малкото пловдивско дерби с гол от съблекалнята

неделя, 8 май 2016 г. | Прочетена: 2337922
Спартак Пловдив - Марица Пловдив

“Пиратите“ удариха Спартак на стадион “Тодор Диев“

С гол на младия нападател Георги Георгиев още в 1-ата минута Марица победи Спартак в квартал “Кичук Париж“ в поредното издание на пловдивското дерби. Пред около 500 зрители двата отбора изиграха хубав мач, като “жълто-сините” отново не допуснаха гол в своята врата. Така остава тимът с най-добра защита през есенния полусезон с едва четири допуснати попадения.

Още преди да е изтекла първата минута на срещата, при центриране в наказателното поле, младият и талантлив нападател на Марица Георги Георгиев умело избяга от двама защитници и с глава насочи топката в мрежата пред слисаните погледи на девет футболисти в синьо. В 17-та минута Борислав Никифоров имаше шанса да удвои, но топката премина на сантиметри от страничната греда на вратата на Петър Начев, който не реагира. В 38-ата минута дойде и най-сериозното положение за домакините през първата част. В куп от футболисти в малкото наказателно поле Андрей Атанасов опита да прехвърли технично Илия Николов от 6-7 метра, но нацели напречната греда, топката се върна в игралното поле достигайки до Костадин Бекяров, който също стреля, но много високо.

Спартак Пловдив - Марица Пловдив -

През втората част “гладиаторите” се опитаха да променят негативния за тях резултат, но трудно достигаха до стрелкови позиции. В 47-ата минута Атанас Ставрев стреля в опит да изравни, но Илия Николов изби. В 52-ата минута Борислав Никифоров се озова в добра позиция в наказателното поле, но не уцели топката и не успя да нанесе удар.

Пет минути по-късно нов негов удар премина над горната греда на вратата на “гладиаторите”.
В 83-ата минута “гладиаторите” отбелязаха, но от засада и логично голът на Борис Бисеров не бе зачетен.

Така “жълто-сините” си тръгнаха с трите точки от и заеха 9-ото място в класирането, изпреварвайки Евроколеж. Спартак остава на 12-о място в класирането.