Малка Хърватия пише своята история! /ВИДЕО/

сряда, 11 юли 2018 г. | Прочетена: 127243
Хърватия - Англия

След голяма драма Модрич и компания победиха Англия и са на световен финал

В поредната драма на Мондиала в Русия  Хърватия успя да направи пълен обрат срещу Англия в полуфинала и след победа с 2:1  след продължения отива на заветния мач за световната титла.

Англичаните получиха възможността първи да създадат нещо опасно, след като още в третата минута Деле Али бе фаулиран от Модрич на около 25 метра от вратата на Субашич.

Изпълнението се забави, но Трипиър, който е един от най-силно представящите се играчи на "трите лъва" на турнира, изпълни по перфектен начин пряк свободния удар.

Десният бек на Тотнъм прехвърли стената и прати топката в горния десен ъгъл, давайки аванс на Англия. Това бе девети гол от статично положение, който селекцията на Саутгейт отбелязва на Световното първенство.

И след това попадение Англия продължи да действа по-активно. В 14-ата минута Хари Магуайър бе изпуснат от Вида и засече с глава поредното центриране от корнер, но ударът му премина встрани от вратата.

След първия 1/4 час хърватите се настаниха по-постоянно в половината на своя съперник. В 19-ата минута Перишич нанесе удар по земя от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай гредата. Повторенията показаха, че имаше рикошет в крака на Уокър, но съдийската бригада не видя това и отсъди аут.

Островитяните започнаха да действат на контраатака, като бързите Лингард и Стърлинг затрудняваха бранителите на балканския тим.

В 30-ата минута Хари Кейн бе изведен зад гърба на Ловрен и стреля отблизо, но Субашич изби. Кейн опита добавка, след която нацели гредата. В този момент страничният рефер вдигна флага си за засада, която бе изключително спорна.

Двубоят стана много двуостър и в следващите минути хърватите имаха две добри възможности, но Джон Стоунс на два пъти се намесваше блестящо в отбрана с решаващи шпагати, с които изпреварваше Ребич.
В 36-ата минута Лингард задържа добре на границата на наказателното поле, след което стреля по земя, но топката профуча встрани от далечната греда.

В самия край на полувремето Пикфорд сбърка с паса след поредната върната към него топка. Ракитич получи в наказателното поле, но се забави, след което Уокър се намеси добре и изчисти.
В добавеното време на първата част Хърватия получи възможност да изпълни свободен удар. Модрич центрира, а Ловрен падна в наказателното поле, претендирайки, че е бил задържан от Магуайър. Задържане като че ли наистина имаше, но сигнал от Джунейт Чакър не последва. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но решението не бе променено.

В 68-ата минута Хърватия изравни резултата. Върсалко центрира отдясно, а Перишич излезе зад гърба на Трипиър и засече с крак, изпреварвайки Уокър, който се опита да изчисти с глава. Бранителите на Англия претендираха за високо вдигнат крак и нарушение. Такова обаче не бе отсъдено.

Само четири минути след това хърватите можеха да постигнат пълен обрат. Недоразумение между Пикфорд и Стоунс даде шанс на Перишич да стреля, но за късмет на Англия топката срещна дясната греда. За малко мачът да претърпи пълен обрат.

До края на редовното време и двата отбора изпуснаха някои възможности и в крайна сметка се стигна до продължения - за трети път за Хърватия на този Мондиал! Англия обаче след гола позагуби малко от увереността си.

В 99-ата минута англичаните за пореден път изпълниха специалитета си. Трипиър центрира добре от корнер, Стоунс засече с глава, насочвайки топката към далечния ъгъл, но там Върсалко изчисти от голлинията. В продълженията като че ли британците изглеждат по-свежи.

В 109-та минута обаче старият хищник Марио Манджукич стреля неспасяемо зад Пикфорд - 2:1 и обрат!  До края британците не успяха да реагират. За първи път в своята история Хърватия е на финал на световно първенство!

Голмайстори : 0:1 Трипиър /5/, 1:1 Перишич /68/       2:1 Манджукич /109/

ХЪРВАТИЯ (4-2-3-1): Субашич, Върсалко, Ловрен, Вида, Стринич; Ракитич, Брозович; Ребич, Модрич, Перишич; Манджукич

АНГЛИЯ: (3-5-2): Пикфорд; Уокър, Стоунс, Магуайър; Трипиър, Али, Хендерсън, Лингард, Йънг; Стърлинг, Кейн