Лука Дончич изведе Далас до успех над Портланд (РЕЗУЛТАТИ)

понеделник, 11 февруари 2019 г. | 12:00 Прочетена: 18351
Лука Дончич
Лука Дончич

Маверикс успяха да наваксат разлика от 15 точки в полза на Трейл Блейзърс, след като изоставаха в резултата в по-голямата част от двубоя

Лука Дончич изигра поредния си силен мач и донесе победата на Далас със 102:101 над Портланд. Маверикс успяха да наваксат разлика от 15 точки в полза на Трейл Блейзърс, след като изоставаха в резултата в по-голямата част от двубоя, а именно Дончич отбеляза последните пет точки за своя тим в двубоя, осигурявайки двадесет и шестия успех на тексасци.

Словенският тийнейджър завърши с 28 точки, от които 13 през последната част, както и 9 борби и 6 асистенции, а статистиката му бе допълнена от 1 чадър и 3 грешки при стрелба 5/10 за 2 точки, 4/10 за 3 точки и 6/8 от наказателната линия. Дончич отбелязва 25 или повече точки в един мач за петнадесети път в новобранския си сезон.

Деймиън Лилърд с 30 точки бе най-резултатен за загубилия отбор, Звездата на гостите се разигра през третата четвърт, в която вкара общо 21 точки, а 16 от тях бяха поредни. Юсуф Нуркич финишира с “дабъл-дабъл” от 18 точки и 10 борби, но напусна за шест лични нарушения, а Си Джей МакКълъм се отличи с 14 точки и 5 асистенции.