четвъртък, 9 август 2018 г. | Прочетена: 107170
Козмин Моци
Козмин Моци

Шампионите победиха с 1:0 Жрински Мостар

Лудогорец взе чиста победа в първия мач от третия  квалификационен кръг за Лига Европа, побеждавайки Жрински Мостар с 1:0.

Пред около 3500 зрители домакините започнаха много по-добре мача. Първата възможност за гол дойде в 8-ата минута, но Клаудиу Кешерю стреля над гредата, след като получи подаване от Джоди Лукоки.

В 10-ата минута Вандерсон стреля, но вратарят на гостите Солди спаси. Румънският голмайстор пропусна още една отлична възможност в 12-ата минута, когато отново стреля над греда от десетина метра.

Козмин Моци вкара за 1:0 в 16-ата минута, възползвайки се от сериозна грешка на вратаря Солдо. Стражът тръгна да излиза при центриране от корнер, но остана под топката, оставяйки вратата си празна, така румънският бранител беше точен с глава.

Вандерсон имаше претенции за дузпа в 38-ата минута, когато Кадушич първо го настъпи, а след това се опита да го спъне в наказателното поле на Зрински. Три минути след това вратарят Солдо спаси вратата си от втори гол. Стражът парира изстрел от въздуха на Кешерю, който засече поредното много добро центриране на активния Лукоки.

Три минути след това вратарят Солдо спаси вратата си от втори гол. Стражът парира изстрел от въздуха на Кешерю, който засече поредното много добро центриране на активния Лукоки.

Секунди преди почивката Саша с глава не уцели вратата от няколко метра.

Второто полувреме не предлагаше особени емоции, като в началото му дори гостите бяха по-активни.В 71-та минута Марселиньо имаше добра възможност, но ударът му бе париран.

Предвид моментната криза в Лудогорец минималната преднина изглеждаше очевидно добър резултат. В края обаче вратарят на гостите Солдо спаси опасни удари на Кешеру.

Голмайстор : 1:0 Моци /16/

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 92. Форстър, 6. Натанаел Пимиента, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков, 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88.Вандерсон, 28.Клаудиу Кешерю

ЖРИНСКИ (МОСТАР): 12. Солдо, 3.Върличак, 27. Яковлевич, 97. Кадушич, 7. Чиряк, 15. Лащро, 11.Йович, 13. Пезер, 17.Тодорович, 55. Филипович, 10.Бекрич