Лудогорец каза довиждане на Лига Европа!

четвъртък, 8 ноември 2018 г. | 23:55 Прочетена: 9606
Лудогорец - Джоди Лукоки

Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0 в мач от същата група

Лудогорец и АЕК Ларнака завършиха наравно 0:0 в мач от груповата фаза на Лига Европа. След това равенство, стана ясно, че и двата отбора ще отпаднат от турнира.

То стана стана факт, след като в другата среща от група "А" Байер Леверкузен взе мача си срещу Цюрих с 1:0 и по този начин двата тима имат по 9 точки, което ги прави недостижими за българския шампион, който разполага с 2 пункта в актива си, колкото има и днешният съперник на "орлите" от Кипър.

Следващите два мача срещу Байер и Цюрих ще бъдат протоколни за българския отбор.

Двубоят започна с грешка на вратаря Ренан още в третата минута. Стражът бе излязал напред от своята врата и сгреши пас, за щастие кипърският тим не успя да се възползва.

В седмата минута футболистът на гостите Собре излезе очи в очи в Ренан, но ъгълът бе малък и бразилският страж на шампионите се намеси подобаващо.

Лудогорец имаха страхотно възможност три минути преди края на първото полувреме. Сисиньо пусна страхотно центриране за Кешеру в наказателното поле, а румънецът стреля в аут. Така нулевото равенство се запази до почивката.

Началото на втората част започна с искри. Козмин Моци и Яну се сблъскъха. Футболистът на гостите си позволи да удари румънският национал, но не бе изгонен, а получи само жълт картон. Това се случи в 55-ата минута.

Последва още една възможност за АЕК. Тричковски изпълни пряк свободен удар, който мина много близо до лявата греда на Ренан. Това стана в 13-ата минута.

След три минути последва сериозен пропуск за Лудогорец. Марселиньо бе изведен чудесно зад защитата на гостите от Кешеру, но стреля слабо и неточно.

В 38-ата минута вратарят на Лудогорец Ренан направи страхотно спасяване. Ларнака изпълни корнер, след който от границата на наказателното поле стреля Силва и въпреки многото играчи Ренан се намеси отлично.

Лудогорец пропиля страхотни възможности в 74-ата минута. Марселиньо отправи прекрасен изстрел, но Рамирес показа страхотен рефлекс и изби в корнер. Последва бързо изпълнение и топката бе центрирана към Моци в наказателното поле, а румънецът стреля с глава и нацели напречната греда.

В 78-ата минута Лудогорец поиска дузпа. Сисиньо навлезе в наказателното поле, а Гарсия го повали. Повторенията показаха, че той не използва ръка при действието си, но въпреки това наказателен удар можеше да бъде отсъден.

В 85-ата минута слаб удар с глава на Кампаняро, без проблеми за Рамирес.

Лудогорец имаше страхотна възможност в добаването време. Швиерчок обаче отправи слаб удар срещу вратаря на кипърците. По този начин нулевото равенство се запази, което е фатално и за двата отбора.

ЛУДОГОРЕЦ - АЕК ЛАРНАКА 0:0

Лудогорец: 33.Ренан, 4.Сисиньо, 30.Моци, 3.Недялков, 6.Натанаел, 18.Дяков (66 8.Саша), 10.Кампаняро, 92.Лукоки, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон, 28.Кешерю (76 70.Швиерчок)

АЕК (Ларнака): 25.Рамирез, 2.Силва, 5.Моисов, 8.Акоран (8123.Флоран), 12.Тричковски, 13.Хавел, 15.Гарсия, 18.Гонзалес, 19.Йоану, 21.Жан-Люк Собре (7111.Тете), 99.Яну

Резерви: 1.Христодулу, 4.Труйолс, 6.Давид Катала, 7.Хорхе Ларена, 11.Тете, 23.Флоран, 31.Константину