Левски Лукойл взе нова важна победа

събота, 9 февруари 2019 г. | 21:16 Прочетена: 19863
Левски Лукойл

Баскетболистите на Тити Папазов се наложиха над Рилецо

Баскетболният Левски Лукойл си тръгна с победа от Самоков, след 95:93 в отложения мач с Рилски спортист от 16-я кръг на НБЛ.

Левски бе в пълен състав в Самоков, докато и без това късата ротация на Рилски вече е и без Тони Гуджино, който ще отсъства няколко седмици. Евгени Хаджирусев също все още се възстановява след операция на апендисит.

Въпреки това, Рилски спортист хвърли много битка в мача и до последно имаше своите шансове срещу вече осигурилия си първо място след втората фаза Левски.

Рилски има да изиграе още един мач срещу Ямбол, който може да го класира на трета позиция.

Левски се върна към обичайната за началото на сезона резултатност и само в първата четвърт реализира 29 точки и водеше с 11. Нещата обаче се обърнаха тотално във втория период, като "сините" вкараха само четири точки за шест минути. На обратния полюс Рилски почти не пропускаше, а в случаите, в които го правеше, успяваше да вземе борбата в нападение. Така домакините не само стопиха изоставането си, но и с тройка на Мирослав Васов три минути преди почивката поведоха.
Последните две минути от полувремето се играха дълго, но в тях имаше само по един кош за двата тима за 43:38.

Втората част бе и най-слабата за Левски до момента през сезона в НБЛ, като единствено във ФИБА Къп "сините" не бяха успявали да отбележат 10 точки за една четвърт.

Три бързи тройки в началото на второто полувреме стопиха изоставането на гостите, а в средата на частта имаше пълно равенство. След поредица размени на водачеството, нищо не бе решено преди финалните 10 минути. В тях Левски успя да вземе аванс от 7 точки, а седмината в ротацията на Рилски нямаха сили за нов обрат.

Самоковци избраха да правят нарушения в последната минута, но Левски не пропускаше и въпреки трите последователни тройки на Мартин Маринов за завършек на срещата, "сините" удържаха за крайното 95:93 в тяхна полза.

Шестима играчи на Левски завършиха с двуцифрен актив, като Патрик Рембърт и Никола Маравич записаха по 17.

За Рилецо Златин Георгиев бе над всички с 18 точки и 10 асистенции, Малик Диме добави 17 точки и 12 борби, а Мартин Маринов реализира 16.