Леванте с минимална преднина срещу Барселона

петък, 11 януари 2019 г. | Прочетена: 113080
Леванте - Барселона

Домакините пропуснаха доста възможности за още голове

Леванте постигна победа с 2:1 над Барселона в първи 1/8 финален мач за Купата на краля в Испания. Домакините има за какво да съжаляват, след като успехът можеше да е по-изразителен.

Леванте поведе още с първата си възможност в мача. В 4-ата минута при едно центирране от корнер кабако бе изпуснат от защитата и с глава порази вратата за 1:0.

В 18-ата минута Леванте удвои преднината си. Боатенг с чудесен пас намери Борха Майроал на скорост, той напредна и успя да промуши топката във вратата за 2:0.

Домакините изпуснаха още няколко отлични възможности в хода на срещата да направят шокиращ класически резултат.

Вместо това обаче гостите получиха дузпа в 85-та минута, която Коутиньо вкара - 2:1. Този резултат вече бе много по-приемлив за Барселона.