Копенхаген и съдията обърнаха ЦСКА в София /СНИМКИ, ВИДЕО/

четвъртък, 9 август 2018 г. | Прочетена: 20150
ЦСКА - Копенхаген

Червените водеха с 1:0, но загубиха с 1:2 пред 25 000 зрители

В мач с много нерви, картони и престъпен съдия  ЦСКА загуби с 1:2 от Копенхаген в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

През първите десетина минути играта бе равностойна. Постепенно червените наложиха сериозна преса, която даде резултат, изразяваща се в две опасности пред вратата на гостите.

Първо Десподов преодоля трима бранители и центрира, но след рикошет, футболист на Копенхаген изби топката. Секунди по-късно опасен диагонален шут на Тиаго бе с мъка избит от Йорнен.

Така се стигна до 15-ата минута, в която ЦСКА-София откри резултата. При поредната контраатака Десподов овладя в центъра на терена и изведе Мауридес сам срещу вратаря. Бразилецът стреля по земя, топката мина между краката на Йорнен и спря в неговата мрежа - 1:0 за ЦСКА.

В 20-ата минута Н’ Дойе овладя пред пеналта и стреля, а шутът му срещна напречната греда. Секудни по-късно отново той проби отдясно и центрира към свой съотборник, който от трудна позиция шутира в аут.

В тези минути датчаните натиснаха сериозно и създадоха две опасни мелета, но червените успяха да се измъкнат "сухи" от тези ситуации. Веднъж и Фишер шутира силно, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 36-ата минута Евдин Джеси получи разтежение и бе заменен от Жоржиньо. Това със сигурност е лоша новина, тъй като холандецът и Десподов бяха най-активните и опасни играчи на червените до този момент.

В 41-ата минута Чорбаджийски бе изгонен с директен червен картон за удар с ръка в лицето на Н’ Дойе. Такъв действително имаше, но е твърде съмнително дали защитникът заслужаваше да бъде отстранен или да види само жълтия цвят.

Феновете на ЦСКА

Публиката искаше да разкъса главния съдия на прибиране в тунела на полувремето. "Мафия, мафия" огласяше мощно стадион "Васил Левски", след като неадекватната съдийска бригада скъса нервите на над 20 000 по трибуните.

Втората част очаквано започна с натиск на Копенхаген, който бе белязан от тежък изстрел на Бойлесен. На мястото си все пак беше Витаутас Черниаускас, който изби коженото кълбо в корнер.

В 64-та минута, цял мач обгрижвани от съдията, гостите от Дания изравниха резултата с далечен удар на Денис Вавро. В крайна сметка ЦСКА отдавна играеше с 10 души. И срещу по-опитен съперник.

Червените очаквано бяха приели играта в своето поле и разчитаха на контраатаки. Сега въпросът беше да не се стигне до загуба.

Освен това гостите търсеха дузпа от слугата рефер и си я получиха! Вкараха я за 1:2 в 73-та минута. Кой още по света или у нас продължава да пищи срещу системата ВАР във футбола? Ако я имаше днес, този мач можеше да поеме в съвсем друга посока.

Възторжената публика на "Васил Левски" запя националния химн, въпреки разочарованието. Лошото беше, че психическата настройка на играчите на ЦСКА бе вече променена.

Армейците сякаш вече нямаха сили да направят някакъв нов обрат в този мач, започнал толкова добре. Имаше някакъв натиск в последните минути, но безплоден. В крайна сметка гостите и съдията си тръгнаха с победа в мача на "Васил Левски".