Юнайтед откри сезона във Висшата лига с победа над Лестър

петък, 10 август 2018 г. | Прочетена: 18162
Пол Погба
Пол Погба

Пол Погба и Люк Шоу бележат за "дяволите"

Въпреки проблемната подготовка и недоволството на Жозе Моуриньо, че не успя да направи добра лятна селекция, Манчестър Юнайтед започна сезона във Висшата лига с успех с 2:1 над Лестър у дома.

Пол Погба изведе "червените дяволи" с капитанската лента и отбеляза първия гол от дузпа, а за Юнайтед се разписа и Люк Шоу. Моуриньо и отборът му потрепериха в края, когато Варди върна един гол, но до изненада не се стигна.

Двубоят започна вихрено за Манчестър Юнайтед, който получи право на изпълнение на дузпа още в третата минута за игра с ръка в наказателното поле. С изпълнението се нагърби извелият с капитанската лента френски халф Пол Погба, който не сбърка и опъна мрежата зад Каспер Шмайхел. Попадението не отчая "лисиците", които упражниха натиск срещу Манчестър Юнайтед, но не стигнаха до опасно положение пред вратата на Де Хеа.

В 28-ата минута вратарят на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа спаси тима си от сигурно попадение след удар от близка дистанция на Мадисън. Лестър продължи да бъде по-активният отбор на терена, печелейки симпатиите на феновете. В 39-ата минута Пол Погба отправи далече изстрел към вратата на Лестър, но не успя да затрудни Шмайхел, който улови. Минута по-късно и Люк Шоу опита късмета си, но вратарят на "лисиците" отново се справи с опасността. До края на полувремето не се стигна до нови опасности и двата отбора се прибраха при резултат 1:0 в полза на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед започна силно второто полувреме. Маркъс Рашфорд се оказа в удобна позиция, но не успя да нанесе удар към вратата. В 56-ата минута Дармиан стреля, но Шмайхел не беше затруднен да спаси. Две минути по-късно Юнайтед създаде нова опасност пред вратата на Лестър, но не се стигна до нищо сериозно. В 65-ата минута Погба се оказа в центъра на събитията, като беше в основата на опасна атака на домакините, завършила с неточен удар на Хуан Мата.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Джейми Варди подаде към Грей, който отправи удар към вратата, но Де Хеа спаси. В 78-ата минута домакините бяха близо до втори гол, след като Ромелу Лукаку успя да отправи удар от близка дистанция, но Шмайхел се справи с опасността.

В 83-ата минута Люк Шоу елегантно се освободи от играч на "лисиците" и от малък ъгъл прати топката във вратата, пазена от Каспер Шмайхел. Любопитното е, че това беше първи гол за левия бранител в цялата му досегашна кариера във Висшата лига.

„Лисиците“ стигнаха до попадение в добавеното време, когато една от звездите им Джейми Варди (90+2) оформи крайния резултат. В последните секунди Каспер Шмайхел се включи в атака и дори отправи удар с глава след центриране от корнер, но топката премина покрай вратата на Де Хеа.