Глупава дузпа спря Астра и Пламен Илиев в Лига Европа

четвъртък, 3 август 2017 г. | Прочетена: 1237014
Астра и Пламен Илиев

Силен мач за Тигъра, румънците без удар във вратата за втори пореден мач

Румънският Астра, където играе родният национал Пламен Илиев, отпадна в третия предварителен кръг на Лига Европа. Тимът от Гюргево отстъпи с 1:0 като гост на украинския Олександрия и след 0:0 преди седмица у дома ще трябва да се съсредоточи само в мачовете на домашна сцена.

Единственото попадение в мача падна от дузпа в края на първото полувреме, която бе реализирана от Запорожан.

Пламен Илиев изигра поредни 90 минути на много високо ниво, като бе безупречен при всички останали седем удара в очертанията на вратата си.

Срещата започна с домакински натиск, но головите положения липсваха. Играчите на Олександрия опитаха няколко удара, които не затрудниха ботевградчанина. Астра поизравни играта и точно тогава Пьотр Полчак не се ориентира добре при едно центриране и фаулира Ситало малко след границата на наказателното поле. Капитанът Запорожан застана зад бялата точка и отбеляза.

През втората част Астра бе по-активният отбор, но точните удари бяха във вратата на румънския отбор. Едуард Йорданеску се опита да промени изхода на двубоя с пускането в игра на Моисе, Кипирлиу и Балауре, но неговите играчи така и не успяха да създадат чиста голова опасност пред Панкив във втори пореден мач.

В края на двубоя Илиев спаси сигурен гол след удар на Кулиш, а при ответната атака Полчак вместо да стреля с глава, фаулира вратаря. Това бе и последното действие в срещата.