Челси си осигури класирането на 1/16 финалите (ВИДЕО)

четвъртък, 8 ноември 2018 г. | 22:07 Прочетена: 10606
БАТЕ Борисов - Челси

Лондончани се наложиха над БАТЕ Борисов с 1:0 в Беларус

Челси записа четвърта поредна победа от четири мача в групите на Лига Европа. Англичаните се наложиха над БАТЕ Борисов с 1:0 като гост.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК!

Единственият гол на стадиона в Беларус отбеляза Оливие Жиру в началото на второто полувреме. Двата отбора направиха приятен мач, въпреки че условията му за провеждане не бяха от най-добрите – ниски температури и мъгла. Белорусите пък нацелиха три греди.

Мениджърът на англичаните Маурицио Сари беше направил цели седем промени от последната среща на отбора срещу Кристъл Палас (3:1) от Висшата лига. Единствено Кепа Арисабалага, Рос Баркли, Жоржиньо и Педро Родригес запазиха местата си. В атака действаше Оливие Жиру, подпомаган още от голямата звезда Еден Азар.

През първото полувреме на "Борисов Арена" Челси имаше териториално надмощие, но домакините създадоха по-чистите голови положения. Най-напеченият момент дойде в 11-ата минута. Тогава опитният Александър Хлеб задържа топката и подаде към Дмитрий Бага. Последва мощен удар и топката се отби в левия стълб.

Секунди след това БАТЕ изпълни корнер, при който Игор Сташевич засече с глава на близка греда, но Кепа Арисабалага с чудесна намеса изби. После белорусите спечелиха фаул на удобна позиция, но Хлеб не успя да нанесе хубав изстрел.

В средата на полувремето лондончани изнесоха играта в половината на домакините. И на два пъти Оливие Жиру пропусна, макар и от трудни положения. Първо негов изстрел беше блокиран от защитник, а в самия край на частта световният шампион засече с глава, но в аут. За първите 45 минути Челси владееше топката в 69% от времето, но така и не създаде чисто положение.

В 53-ата минута гостите откриха резултата. Емерсон центрира отляво, Жиру засече с глава на близка греда, вратарят Денис Шербитски не се намеси добре и топката влетя в мрежата му за 1:0! След гола БАТЕ пропусна два чудесни шанса да изравни. Първо Николай Сигневич нацели левия стълб, а после десният защитник Алексей Риос се озова на чиста позиция.

Той получи страхотен пас и засече от движение, но в аут. Напечените моменти бързо се пренесоха пред другата врата. Шербитски първо улови изстрел на Еден Азар, по-късно Жиру засече с глава, но отново стражът беше на мястото си. Четвърт час преди края Жоржиньо отправи шут с левия крак, но над вратата.

До края не падна нов гол, домакините уцелиха трета греда и Челси спечели с 1:0.

БАТЕ Борисов – Челси 0:1