Без изненада - Арсенал продължава /РЕЗУЛТАТИ/

четвъртък, 21 февруари 2019 г. | Прочетена: 44122
БАТЕ - Арсенал

Вижте резултатите от ранните мачове тази вечер

Интригата около двубоя на Арсенал с БАТЕ Борисов явно се оказа изкуствена, защото на реванша топчиите без проблем победиха с 3:0 и се класираха напред.

Още в четвъртата минута Обамеянг проби отдясно, центрира и топката оппадна в мрежата. Закхар Волков злощастно отклони с крак в собствената мрежата, макар да не беше притиснат - 1:0.

Две минути по-късно Иуоби стреля фалцово от 15 метра, пращайки топката покрай далечната греда. Гостите от Беларус бързо показаха острота в атака. В деветата минута Станислав Драгун получи в наказателното поле и насочи към вратата, но Шкодран Мустафи изби от голлинията.

В 38-ата Йозил беше поредният, който опита шут. Бившият германски национал стреля от 15 метра над гредата. Минута по-късно Мустафи отбеляза в 38-ата минута, изпуснат при корнер. Бранителят засече с глава от седем метра - 2:0.

С началото на втората част "артилеристите" отново "подхванаха" своя съперник. В 54-ата Иуоби беше изпуснат и стреля по земя, затруднявайки вратаря. В 60-ата гостите допуснаха нов гол от корнер. Сократис надскочи своя пазач на втора греда и отбеляза за 3:0. Домакините се забавляваха, а техният противник сякаш отсъстваше.

Резултати : Динамо З - Виктория 3:0, Айнтрахт - Шахтьор 4:1 ,Наполи - Цюрих 2:0, Залцбург - Брюж 4:0, Валенсия - Селтик 1:0, Виляреал - Спортинг 1:1 ,Зенит - Фенербахче 3:1