Бебетата на Венгер изстрадаха победата над УБА (РЕЗУЛТАТИ ОТ КУПАТА НА ЛИГАТА+ЖРЕБИЙ)

четвъртък, 26 септември 2013 г. | Прочетена: 3216678
Арсенал
Арсенал

Челси - Арсенал ще е "гвоздеят" в следващия кръг на турнира

Отборът на УБА загуби по драматичен начин домакинството си на Арсенал в мач от 3-я кръг на английската Купа на Лигата.

"Дроздовете" загубиха след изпълнение на дузпи като резултата в редовното време беше 1:1.

Томас Ейсфелд откри резултата в 62 минута за Арсенал. Само 10 минути по-късно Берайньо изравни и прати двубоя в продължения.

Домакините могат да съжаляват за пропуснатите шансове като на фрапиращ беше този в 116 минута, когато Амалфитано нацели напречната греда.

Така победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи, в които по-здрави нерви показаха футболиълнтите на Арсенал.

В следващия кръг "артилеристите" ще се изправят срещу Челси в лондонското дерби в турнира.

Уест Бромич - Арсенал 1:1 (3:4 при изпълнението на дузпи)

Уест Бромич: Даниелс, Рийд, Попов, Лугано, Доусън, Синклеър, Дорънс, Мулумбу, Сесеньон, Лонг, Берахино
Мениджър: Стийв Кларк

Арсенал: Фабиански, Мертезакер, Вермаелен, Монреал, Дженкинсън, Артета, Мияичи, Гнабри, Исаак, Бендтнер, Айсфелд
Мениджър: Арсен Внгер

Жълти картони: Исаак Хейдън(33'), Начо Монреал (36')

Стадион: "Дъ Хоутърнс"