четвъртък, 27 декември 2018 г. | Прочетена: 30576
Балкан
Балкан

Ботевградчани се наложиха с 81:80

Левски Лукойл остана на крачка от чудовищен обрат срещу Балкан за Купата на България. „Сините“ губеха с 24 точки разлика след много слабо първо полувреме и силна игра на ботевградчани.

С убийствен рейд след почивката обаче домакините не само наваксаха, а 2 минути преди края дори поведоха. В крайна сметка „зелените“ от Ботевград спечелиха първия четвъртфинал от турнира в София с 81:80 преди реванша в „Арена Ботевград“ на 16 януари.

18 точки за победителите вкара Брендън Браун, който направи и 11 асистенции, с 16 се отличи националът Венцислав Петков, а по 9 вкараха Крис Минков, Микаел Хопкинс (12 борби) и Александър Гаврилович.

За Левски Лукойл страхотен мач изигра Патрик Рембърт, който завърши с 32 точки. Калоян Иванов записа 13, а 10 – брат му Деян.