Арсенал изхвърча от Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

вторник, 23 септември 2014 г. | Прочетена: 3215813
Саутхямптън
Саутхямптън

"Артилеристите" отстъпиха с 1:2 от тима на Саутхямптън

Арсенал отпадна от турнира за Купата на Лигата на Англия. "Артилеристите" отстъпиха у дома с 1:2 от тима на Саутхямптън.
Арсенал - Саутхемптън 1:2
Арсенал - Саутхемптън  1:2 dailymotion.coм

По този начин "светците" се класираха за осминафиналите, докато възпитаниците на Арсен Венгер приключиха рано-рано участието си в турнира.

Чилийската звезда на "топчиите" Алексис Санчес откри резултата още в 14-та минута на мача, извеждайки своя тим напред в резултата.
Алексис Санчес, Арсенал
Алексис Санчес, Арсенал Getty Images

Шест минути по-късно Саутхямптън получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Душан Тадич, който с прецизен изстрел възстанови равенството.

В 39-та минута шокът за Арсенал бе пълен, след като Найджъл Клайн изведе "светците" напред в резултата.
Саутхямптън - Арсенал
Саутхямптън - Арсенал saintsfc.co.uk

След почивката Арсенал опита да се добере поне до продълженията, но не успя да отбележи нов гол и приключи участието си в турнира още в третия кръг.

Арсенал - Саутхямптън 1:2
1:0 Санчес (14)
1:1 Тадич (20-дуз)
1:2 Клайн (39)

Състав на Арсенал: Оспиня, Хейдън, Чембърс, Белерин (86' Aкпом), Росицки, Диаби (68' Касорла), Уилшър, Коклен, Подолски, Санчес, Кембъл (71' Чембърлейн)