Вратар стана герой за Манчестър Юнайтед

сряда, 17 май 2017 г. | Прочетена: 515111
Манчестър Юнайтед - Саутхямптън

Саутхямптън взе точка от отбора на Жозе Моуриньо

Саутхямптън и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0. Това бе отложен мач от 28-мия кръг на английската Висша лига.

В герой за Юнайтед се превърна вратарят Серхио Ромеро спасил дузпа и много други полжения.

Още в 5-ата минута бе отсъдена дузпа за Саутхемптън. Байли опита да гардира една висока топка, но протегна ръката си и реферът посочи бялата точка, въпреки че пипането беше извън наказателното поле. Серхио Ромеро обаче извади удара на Маноло Габиадини от 11-те метра.

Така Саутхемптън се присъедини към Борнемут и Кристъл Палас сред отборите с най-много пропуснати дузпи – по 3, този сезон.

Минути по-късно Байли можеше да даде аванс на Юнайтед с нисък удар, ала Форстър се справи без особени проблеми.

До края на първото полувреме чистите положения липсваха, а защитниците бяха на висота.

Шест минути след почивката Ромеро плонжира и боксира свиреп удар на Душан Тадич от фаул пред наказателното поле, продължавайки с великолепните си изяви в мача.

Аржентинецът трябваше да избива и втори опасен шут на Редмънд, а Саутхемптън имаше подчертано надмощие.

Юнайтед обаче организира светкавична контра в 67-ата минута. Смолинг направи рейд отдясно, пусна за Рууни, който размина Стивънс, но се засуети с паса. В крайна сметка Смолинг стреля над вратата.

Четири минути по-късно Марсиал и Фелайни направиха двойно, а французинът с техничен фалцов удар удари десния страничен стълб.

Фелайни притесни Моуриньо в 74-ата минута, когато напусна принудително. На неговото място се появи Андер Ерера.

Десет минути преди края Байли покри засадата, а Джей Родригес шутира от чиста позиция по диагонала, но встрани.

В последния кръг Юнайтед  приема Кристъл Палас, а Саутхемптън отново е домакин – на Стоук Сити. Всички мачове са в неделя от 17 ч б.в.