Уотфорд и Ливърпул не се победиха в мач с шест гола

събота, 12 август 2017 г. | Прочетена: 190255
Ливърпул, Мохамед Салах

Двубоят на "Викъридж Роуд" завърши 3:3

Ливърпул и Уотфорд завърши наравно 3:3 в мач от първия кръг на Висшата лига. Срещата премина през няколко обрата. "Стършелите" поведоха чрез Стефано Окака, а Мане изравни. Секунди по-късно Дукуре изведе отново домакините напред в резултата. В началото на втората част Фирмино направи 2:2 от дузпа, а две минути след това Салах даде преднина на Ливърпул. В добавеното време Бритос оформи крайния резултат.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 8-ата минута на срещата. Холебас центрира от корнер пред малкото наказателно поле, където Окака засече отблизо. Фирмино не покри своя човек, а Миньоле остана на голлинията и не успя да се намеси добре. Топката рикошира в него и влезе във вратата на мърсисайдци. В 29-ата минута гостите изравниха. Мане комбинира с Морено, който подаде на Джан. Германецът пусна хитро извеждащо подаване към Мане, който се озова зад гърба на отбраната и стреля в далечния ъгъл - 1:1.

Три минути по-късно Дукуре изведе "стършелите" отново напред, след като засече прострелно центриране на Клевърли в наказателното поле на Ливърпул.

Втората част стартира с натиск на Ливърпул, който бързо даде резултат. Първо в 55-ата минута Гомеш препъна Салах в наказателното поле, а от последвалата дузпа Фирмино изравни резултата.

Две минути след това "червените" стигнаха до пълен обрат. Ловрен изведе Фирмино зад гърба над отбраната. Бразилецът овладя много добре и опита да прехвърли Гомеш. Топката щеше да излезе встрани, но Салах засече на далечната греда - 2:3.

В добавеното време на мача след рабъркване в наказателното поле Бритос се ориентира добре при едно разбъркване в наказателното поле и вкара за крайното 3:3. Повторенията показаха, че уругваецът се намира в положение на засада.