неделя, 26 април 2015 г. | Прочетена: 2879985
Торино

Дербито на Торино между Торино и Ювентус завърши със страхотен обрат, осъсществен от "биковете".

Торино - Ювентус 2:1
Торино - Ювентус  2:1 rutube
Торино победи с 2:1 Юве и по този начин постигна първи успех над големия съперник от 25 януари 1995 година. Освен това „биковете” пък за първи път от 13 година успяха да вкарат два гола във вратата на „бианконерите”.

Днес двата отбора направиха истински спектакъл за радост на препълнените трибуни на стадион „Олимпико”. Много силен мач за торинци изигра Матео Дармиан, който се отчете с гол и асистенция срещу Юве.

Въпреки загубата, едва ли някой ще спре „бианконерите” към четвърта поредна титла, а „червените” се изкачиха на 8-мо място с 48 точки и запазиха шансове за класиране в Лига Европа през следващия сезон.

Имаше и сблъсъци между тифозите на двата отбора, но те се разминаха без сериозни инциденти. Буквално преди клубният автобус на Юве да пристигне на стадион „Олимпико” пък едно от стъклата му беше счупено от хвърлена бутилка. За радост никой от играчите на Макс Алегри не пострада.

В 35-ата минута Пирло вкара за 1:0 в полза на "госпожата" със запазената си марка - неспасяем изстрек от свободен удар. Минута преди края на полувремето Торино изравни след фрапантна грешка в защитата на Юве. Първо Куалиарела преодоля елементарно Бонучи, след което намери Дармиан, който абсолютно необезпокояван овладя топката, напредна и отблизо разстреля Буфон за 1:1.

В 57-ата минута „биковете” направиха пълен обрат. Дармиан намери Куалиарела и бившият нападател на Юве отблизо засече топката и не остави шансове на Буфон.

Торино – Ювентус 2:1
0:1 Пирло (35)
1:1 Дармиан (45)
2:1 Куалиарела (57)

Състав на Ювентус: Буфон, Лихтщайнер, Бонучи, Огбона, Падоин (86' Йоренте), Видал, Пирло, Стураро, Перейра (77' Пепе), Матри, Мората (65' Тевес).

В другите мачове играни от 16,00 часа се стигна до три домакински победи. Дженоа записа успех с 3:1 над Чезена, Парма победи Палермо с 1:0 след гол от дузпа на Ночерино и цял мач на Ивайло Чочев, а Верона надви Сасуоло с 3:2 след две попадения на неостаряващия Лука Тони.

в четвъртия пък Лацио се издъни у дома срещу Киево - 1:1. Клозе даде преднина на "орлите", но Палоски изравни 15 минути преди края.

В ранния мач от днешната програма пък Аталанта и Емполи не се победиха - 2:2, като Денис донесе точката за домакините в третата минута на даденото добавено време.

Юве е на върха със 73 точки, а Лацио има 59. До края остават 6 кръга, а през седмицата ще се изиграе един от тях (цялото класиране ТУК!).

Дженоа - Чезена 3:1
Дженоа - Чезена  3:1 FOXsports
Лацио - Киево 1:1
Лацио - Киево  1:1 FOXsports
Аталанта - Емполи 2:2
Аталанта - Емполи  2:2 rutube