Рома спечели битката с Челси (ВИДЕО)

сряда, 6 декември 2017 г. | Прочетена: 32318
Рома - Емполи

Италианците финишираха на първо място в групата си

Челси завърши 1:1 с Атлетико Мадрид като домакин и не мога да завърши на първо място в група „C”.

Срещата на „Стамфорд Бридж” бе доста интересна с положения и пред двете врати. Алваро Мората от домакините на няколко пъти се размина с гола, а Фернандо Торес и Антоан Гризман бяха най-близо до попадение за Атлетико през първата част.

В първите минута след почивката Кристенсен, Мората и Еден Азар пропуснаха да се разпишат за „сините” от изгодни позиции, а в 53-ата минута Филипе Луис от гостуте уцели греда след шут с левия крак. Саул Нигес направи добавка с глава, но белгийският вратар Тибо Куртоа спаси. Малко след това след центриране от корнер Фернандо Торес продължи с глава към оставения непокрит Саул Нигес (56), който изведе испанския тим напред в резултата. Челси можеше да изравни в 67-ата минута чрез Кристенсен, който не уцели опразнената врата на гостите.

В 75-ата минута Еден Азар получи топката на границата на наказателното поле, нахлу в него и шутира, а Стефан Савич си вкара автогол за 1:1. Секунди след това пред Мората се откри шанс да направи обрата пълен, но пропусна сам срещу Ян Облак. До края на мача пропуски направиха още Вилиан и Миши Батшуай за домакините и Гризман за гостите.

Атлетико приключи на трето място групата със 7 точки и отпадна от Шампионската лига, но ще продължи участие на 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Челси пък завършва втори с 11 точки. Толково има и победителят в групата Рома, който завърши на първо място заради преките си двубои със “сините” - 3:0 в Рим и 3:3 в Лондон.

"Вълците" победиха Карабах с 1:0 след гол на Диего Пероти 53. Отборът от Азербайджан завърши последен с 2 точки.