Пирин повтори мача с ЦСКА

петък, 20 октомври 2017 г. | Прочетена: 80494
Пирин - Славия

След ЦСКА, "орлетата" врътнаха нулево реми и със Славия.

Пирин и Славия завършиха наравно 0:0 в първи двубой от 13-ия кръг на Първа професионална лига.

Това бе трето поредно нулево равенство за "орлетата" след тези срещу Дунав и ЦСКА.

През първия четвърт час играта бе равностойна, а двата отбора не застрашиха Макенджиев и Стергиакис. Все пак домакините зъдържат малко повече топката, а белите разчитат на контраатаки.

В 24-ата минута дойде първата по-сериозна ситуация в мача. Ничев центрира отдясно към далечната греда, където непокритият Благов я върна успоредно на голлинията с глава, но Андреа Христов изчисти. Само 120 секунди по-късно пред Пирин се откри нова великолепна възможност да реализира. Ради Кирилов получи извеждащ пас отдясно, таранът подаде към Аймен Суда, който шутира от 13-14 метра, но не уцели вратата.

Така се стигна до 30-ата минута, когато благоевградчани като по чудо не вкараха. Суда центрира от корнер, Стилиян Николов стреля от пет метра, топката се отби в напречната греда. Последва добавка на защитника, който изпрати топката в мрежата на белите, но попадението правилно бе отменено, тъй като имаше игра с ръка на бранителя.

Секунди след началото на втората част домакините направиха пореден пропуск. Благов бе изведен сам срещу Стергиакис и пусна топката покрай белия страж, но не улучи вратата и гостите се измъкнаха за пореден път в този мач.

Пропуските на благоевградчани можеха да им струват скъпо, защото в 51-ата минута Галин Иванов получи пас в коридор и стреля силно от малък ъгъл, а шутът се отби в лявата греда и излезе в аут.

Със спечелената точка домакините от Пирин остават на 10-то място с актив от 13 точки, докато Славия има с три повече - 16 и се намира с две места по-напред в класирането, на осмо място.