Младежите най-сетне победиха

вторник, 14 ноември 2017 г. | 20:12 Прочетена: 13311
България (21)

Родните таланти се наложиха с 3:1 над Черна гора

Отборът на България (U21) победи с 3:1 върстниците си от Черна гора в поредна среща от група 9 на квалификациите за Евро 2019. Това бе първа победа за нашите младежи от пет мача. Съставът на Антони Здравко загуби у дома от Люксембург, а след това направи две равенства с Казахстан, преди да падне с 0:3 при визитата си на Франция. След днешния успех България е на четвърта позиция с пет точки, пет зад втория Словения. Черна гора е на последна позиция с една точка.

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 8-ата минута, но талантливият нападател на гостите Шаркич стреля твърде слабо, за да затрудни Николай Кръстев.

Капитанът на Черна гора Андрия Вукчевич се озова на страхотна позиция, но за наше щастие топката мина на сантиметри от целта. В 39-ата Марко Роганович изчисти много лошо кълбото с глава, като бе изключително близо да си отбележи нелеп автогол.

Три мунити по-късно Венци Керчев направи страхотен пропуск. Талантът от школата на Лудогорец се оказа на перфектна позиция, но ударът му с глава не намери целта.

Втората част започна фантастично за "лъвовете", след като след само 120 секунди Кирил Десподов вкара първия гол на стадион "Берое" в Стара Загора. В 53-ата минута централният нападател на гостите Никола Кръстович изравни резултата, след като разстреля от близка дистанция Николай Кръстев.

В 58-ата минута играчите на Антони Здравков направиха много добра атака, която бе завършена по най-добрия начин от юношата на Левски Божидар Краев.

В 66-ата минута Кирил Десподов сложи топката на главата на Милев, той майсторски с глава заби трети гол във вратата на Черна гора.

БЪЛГАРИЯ (U21) - ЧЕРНА ГОРА (U21) 3:1
1:0 Десподов (47)
1:1 Кръстович (53)
2:1 Краев (58)
3:1 Милев (66)

Стартови състави:

България (4-3-3): 12. Николай Кръстев, 2. Стойчо Атанасов, 5. Венцислав Керчев, 13. Стефан Велков, 14. Ангел Лясков, 8. Александър Георгиев, 10. Серкан Юсеин, 7. Наско Милев, 11. Кирил Десподов, 15. Божидар Краев, 20. Антонио Вутов
Ст. треньор: Антони Здравков

Черна гора (4-2-3-1): 1. Матия Саркич, 3. Андрия Вукчевич, 4. Стефан Лончар, 5. Милош Дринчич, 6. Марко Роганович, 7. Дритон Камай, 10. Оливер Шаркич, 13. Ермин Аземович, 14. Стефан Вукчевич, 19. Никола Кръстович, 20. Марко Вучич