Манчестър Юнайтед попадна в голямата четворка на Лига Европа

петък, 21 април 2017 г. | Прочетена: {NUM_VIEWS}

"Червените дяволи" победиха Андерлехт с 2:1 на реванша

Манчестър Юнайтед елиминира белгийския Андерлехт и се класираха за полуфиналите на Лига Европа. "Червените дяволи" стигнаха до успеха с 2:1, след продължението на реванша.

Англичаните поведоха още в 10-ата минута. Тогава Мхитарян получи в наказателното поле и с удар по земята прокара топката между двама защитници, пращайки я в мрежата за 1:0.

Той засече с глава центриране от корнер, но вратарят изби отиващата под гредата му топка. Мартинес прояви класа и секунди след това, след техничен изстрел на Лингард.

В 21-ата минута Андерлехт имаше страхотен шанс да изравни. Ачеампонг се възползва от грешка в „червената” защита, остана сам срещу вратаря, но стреля встрани от вратата. След нови два пропуска, в 32-ата минута гостуващият отбор изравни резултата. Тилеманс стреля извън наказателното поле, Ромеро успя да докосне топката, колкото да се отбие в напречната греда. Топката попадна в Софиан Хани, който от близко разстояние бе безапелационен за 1:1.

В 43-ата минута Мхитарян овладя хубаво пред наказателното поле и стреля от движение с левия крак, но крайно неточно.

В началото на втората част съперниците си размениха по едно опасно положение, без да се стигне до попадение.

Влезлият като резерва Маруан Фелайни засече с глава центриране от корнер, но право в ръцете на вратаря. Изстрел на Рашфорд извън наказателното поле пък премина до дясната греда.

В 69-ата минута Апиа направи фрапантна грешка, от която се възползва Рашфорд. Футболистът на Юнайтед открадна топката, остана сам срещу вратаря и го премина, но някакси успя да си затвори ъгъла и притичалния Рашфорд коригира пропуска си, чистейки далеч от вратата.

Погба засече от въздуха центриране от корнер, но топката премина високо над вратата. Ибрахимович на два пъти пък направи изпълнение ала „от дузпа в тъч”.

Минутка преди края шведът изведе отлично Рашфорд, който обаче от малък ъгъл не намери очертанията на вратата. До края на редовните 90 минути гол така и не падна и мачът влезе в две продължения по 15 минути.

Златан Ибрахимович бе заменен принудително, след като получи контузия.

В самото начало пък Рашфорд центрира триково, Погба засече със задна ножица, но топката бе избита пред голлинията. Андерлехт отговори с топовен изстрел на Обрадович, който премина в опасна близост до лявата греда.

В 101-ата минута Фелайни свали с глава към Погба, който прати топката в мрежата. Голът не бе зачетен заради фаул в атака на белгиеца.

Тилеманс стреля силно извън наказателното поле, вратарят изпусна в първия момент топката, но след това Ромеро се хвърли и я хвана.

Не бяха изминали 120 секунди от началото на второто продължение, когато Манчестър вкара гол дълбочина в наказателното поле, а Фелайни свали с глава към Рашфорд. Последният се освободи технично от двама бранители на Андерлехт и с прецизен изстрел прати топката в долния десен ъгъл за 2:1. В 116-ата минута Манчестър се отърва по чудо. Ачеампонг стреля с глава от вратарското поле, но в обсега на вратаря. В последната минута бе отменен гол на Марсиал заради засада.

Notice: Undefined variable: ogImage in /var/vhosts/cms/cms/system/application/modules/news/controllers/ArticleController.php on line 736