Левски стартира срещу черногорци в Лига Европа, Хайдук очаква "сините"

понеделник, 19 юни 2017 г. | Прочетена: 350433
Тренировка на Левски в Правец

"Сините" бяха поставени в първия кръг на турнира

Отборът на Левски ще се изправи срещу черногорския Сутиеска в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Това отреди тегленият днес жребий в Нион

Първата среща ще се играе на 29 юни на стадион "Георги Аспарухов", а седмица по-късно е реваншът в Черна гора. Мачът ще бъде в Никшич или столицата Подгорица.

Отборът на Сутйеска спечели купата на Черна гора преди 20 дни, след като победи на финала с 1:0 Гърбал. Това бе първата купа на страната в историята на клуба, който бе шампион на Черна гора през 2014 г. и 2015 година.

Черногорците завършиха на четвърто място в първенството с актив от 55 точки, като останаха на две точки от първите три отбора в класирането. Шампионът Будичност, Зета и Младост завършиха кампанията с по 57 точки, а Сутйеска бе втори във временно класиране 180 минути преди края на сезона.

Съперниците на Дунав и Левски в Лига Европа
Победителят от мача между Левски - Сутйеска ще гостува на Хайдук (Сплит) в първата среща от втория предварителен кръг на Лига Европа. Това ще се случи на 13 юли, а седмица по-късно е срещата-реванш.

При положение, че Левски е домакин, стадионът ще остане празен поради наказание.

Както е известно, през 1999 година Левски отстрани хърватите в мач от втория кръг на УЕФА след 0:0 в Сплит и 3:0 на "Георги Аспарухов".