ЛеБрон поведе Кливланд към исторически обрат (ВИДЕО)

петък, 21 април 2017 г. | Прочетена: 189571
ЛеБрон Джехмс

Кавалерите губеха с 25 точки от Индиана на почивката, но стигнаха до успеха

Кливланд постигна трета победа над Индиана в плейофите на НБА и е само на успех от място във втория кръг на Източната конференция. Шампионите направиха исторически обрат в Индеанаполис, след като губеха с 25 точки на полувремето, но съумяха да стигнат до успех със 119:114. Това е третата най-голямата разлика, която е обръщана в плейофен мач в историята на лигата. Така Кавс поведоха с 3:0 в серията.

ЛеБрон Джеймс завърши с трипъл-дабъл 41 точки, 13 борби и 12 асистенции. Краля спечели и 20-ти пореден мач в първи кръг на плейофите, с което се изравни с Майкъл Купър, Меджик Джонсън и Джеймс Уърти. Джей Ар Смит, Кайри Ървинг, Кевин Лав и Чанинг Фрай реализираха по 13 за гостите.

За домакините с 36 точки, 15 борби и 9 асистенции приключи Пол Джордж, но усилията му бяха недостатъчни.

Индиана изигра фантастично първо полувреме, но през втората част се срина. Кливланд изравни резултата в началото на последния период, а след отлични изяви на ЛеБрон, Чанинг Фрай и Кайл Корвър стигна до победата.

Срещи от първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (играе се до четири победи в седем мача):

Индиана Пейсърс - Кливланд Кавалиърс 114:119
* Кливланд води в серията е 3:0 победи

Милуоки Бъкс - Торонто Раптърс 104:77
* Милуоки води в серията с 2:1 победи

Мемфис Гризлис - Сан Антонио Спърс 105:94
* Сан Антонио води в серията с 2:1 победи