Италия потъна в сълзи, Швеция е на Световно първенство (ВИДЕО)

понеделник, 13 ноември 2017 г. | Прочетена: 15460
Италия - Швеция

Скуадра Адзура отпадна след нулево равенство в Милано.

За първи път от 1958-а година Италия ще пропусне Световно първенство по футбол.

"Скуадра Адзура" завърши наравно 0:0 с Швеция и след загубата с 0:1 в Стокхолм загуби решителния бараж за Мондиала в Русия.

Двубоят започна с две сериозни претенции за дузпа от страна и на двата тима. Първо футболист на Италия падна в наказателното поле след контакт с шведски защитник в 6-та минута, а в 13-та Матео Дармиан игра с ръка, но и при двете ситуации съдията остана безмълвен.

Очаквано Италия бе по-активният тим през първата част, но така и не достигаше до чисти положения до 40-ата минута.

Тогава Чиро Имобиле се измъкна от шведската защита, стреля, но вратарят закачи топката, а след това защитник я изби току пред гол линията.

Малко след това прекрасна възможност се откри и пред Алесандро Флоренци, но той стреля над вратата.

През втората част домакинският натиск продължи, но шведите защитаваха умело преднината си от първия двубой.

Италианците всячески опитваше да пробие скандинавския дефанз, но без резултат. Топката така и не влизаше в противниковата врата.

Така след 60 години Италия за първи път ще пропусне Световно първенство.