Етър се завърна с победа на стадион "Ивайло" (ВИДЕО)

събота, 12 август 2017 г. | Прочетена: 10815
Стадион Ивайло

Футболистите на Станислав Генчев се наложиха над Пирин с 2:1

Етър записа първа победа в първенството на Първа лига. Футболистите от Велико Търново се наложиха над Пирин Благоевград с 2:1 при завръщането си на стадион "Ивайло" . Феновете на домакините създадоха страхотна атмосфера и подкеряха любимците си от първата до последната минута.

ВИЖТЕ ВИДЕОТО ТУК!

Головете за успеха на "виолетовите" отбелязаха Бадари в 16-ата и Иван Петков в 73-ата минута. Ничев реализира за гостите в 49-ата минута.

След този успех, футболистите на Станислав Генчев са на осмо място с 5 точки. Пирин е седми със същия актив.

Двубоят започна по-добре за Етър, който откри резултата в 6-ата минута. Чавдар Ивайлов нахлу по лявото крило, стигна почти до аут линията и върна към Самб Бадара. Последният не срещна трудности и прати топката във вратата на Макенджиев.

До края на полувремето  домакините  бяха по-добрият отбор на терена, но с пропуски се отличиха Иван Стоянов и Яни Пехливанов.

През началните минути на второто полувреме се нещата на терена се различаваха коренно от тези преди почивката.

Футболистите на Пирин заиграха по-добре и наложи натиск. Той даде резултат още в 49-ата минута. Появилият се като резерва Анти Рениа центрира от корнер и Костадин Ничев с глава изравни.

„Орлетата“ можеха на два пъти да стигнат до пълен обрат, но Радослав Кирилов и Станислав Костов пропуснаха от изгодни позиции.

Полека Етър пое инициативата и в 73-ата минута отново излезе напред в резултата. Иван Стоянов се измъкна чудесно от отбраната на Пирин и пусна към Иван Петков, който нямаше как да сбърка на празна врата.

Гостуващият отбор отбеляза гол в добавеното време гостите чрез Грозданов, който обаче правилно бе отменен заради засада.

Така Етър зарадва привържениците си с важни три точки.

ЕТЪР – ПИРИН 2:1
1:0 Бадара (16), 1:1 Ничев (49), 2:1 Иван Петков (73)

Етър: 1.Христо Иванов, 25.Александър Александров, 21.Венцислав Василев, 4.Иван Скерлев, 30.Димо Атанасов, 15.Иван Вълчанов (89Колев), 88.Йордан Апостолов , 89.Самб Бадара (59Петков ), 73.Иван Стоянов (90+3Цанков), 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов

Треньор: Иван Вутов

Пирин: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 21. Александър Башлиев , 18. Юлиян Попев, 27. Костадин Ничев , 24. Антон Костадинов (60Грозданов), 6. Тодор Паланков (46Кирилов), 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 15. Димитър Благов (46Рениа )
Треньор: Милен Радуканов