Едмънтън продължава да мачка в НХЛ, Ураганите отнесоха Рейнджърс

събота, 29 октомври 2016 г. | Прочетена: 1061752
Заслужена радост за хокеистите на Едмънтън

Анахайм претърпя тежка загуба у дома от Сините якета, а Калгари спечели категорично канадското дерби с Отава

Една от приятните изненади в това издание на шампионата на НХЛ - Едмънтън Ойлърс, продължава с добрите си изяви. Поредната жертва на Масларите стана Ванкувър Канъкс, който загуби с 0:2 у дома след попадения на Конър МакДейвид и Милан Лучич, разписали се съответно във втората и третата части.

Стражът на Едмънтън Кам Талбот отрази всичките 26 удара, отправени към рамката, като по този начин записа своя 13-ти шутаут в кариерата си.

Лучич вкара на празна врата в края, а с това подпечата успеха на Масларите, които направиха своя най-добър старт след 1985 година насам - 7-1-0.

Мач номер 200 в ХНЛ записа хокеистът на Едмънтън Ойлърс Антон Лендер.

Ванкувър пък отбеляза голям спад в играта, след като стартира сезона с четири поредни победи. Канадците сега записаха четвърто поредно поражение, като не успяват да се разпишат във втори пореден мач.

Каролина Хърикейнс прекъсна серията си от две поредни поражения в Лигата, след като спечели домакинството си на Ню Йорк Рейнджърс с 3:2. Гол на Брайън Бикел секунда преди сирената за втората третина, се оказа победен. Лявото крило на Ураганите вкара първия си гол за сезона, след като се разписа при пауър плей.

Останалите две шайби за домакините бяха дело на Джеф Скинър, чиято асистенция се оказа важна за победния гол на Бикел.

За гостите от Голямата ябълка точен на два пъти беше Матс Дзукарело, който вече има на сметката си 4 попадения от началото на сезона. И това обаче не помогна на нюйоркчани да избегнат второ поредно поражение.

С четири гола през първата част Кълъмбъс Блу Джакетс разби с 4:0 като гост Анахайм Дъкс. По две шайби отбелязаха Сам Гейнър и Брендън Саад, а Ник Фолиньо направи три асистенции.

В друг интересен мач Чикаго Блекхоукс спечели визитата си на Ню Джърси Девилс с 3:2 след продължение. Артьом Анисимов се разписа след 3:45 минути игра в овъртайма и дари успеха на Черните ястреби.

Силите на Отава Сенатърс срещу Калгари Флеймс стигнаха само до началото на втората третина. До този момент гостите водеха с 2:1 след попаденията на Ерик Карлсон и Кайл Тюрис (и двете при пауър плей), но тогава Сам Бенет изравни с третия си гол за сезона, а до края на частта Дъги Хамилтън направо обрата за Пламъците пълен. Хамилтън вкара два гола в мача, като неговото попадение бе откриващото на резултата в "Скотибанк Садълдоум".

Останалите шайби за Калгари бяха дело на Шон Монахан и Михаел Фролик, разписали се в заключителния период. Джони Гудро пък се отчете с две асистенции за третия пореден успех на Флеймс.

В последния мач, игран таи нощ в НХЛ, Уинипег Джетс победи като гост Колорадо Аваланш с 1:0 след гол на Шон Матиас.