България се сгромоляса срещу Аржентина

понеделник, 19 юни 2017 г. | Прочетена: 14911
Аржентина - България

Националите пропускат финалите в Световната лига

Българският национален отбор по волейбол се размина с финалите на Световната лига в Бразилия, след като отстъпи на домакина Аржентина с 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25) в последния двубой от група G1, изигран в Кордоба. Така "лъвовете" имат 4 победи, 5 загуби и 10 точки, което ги класира на деветата позиция в общото класиране, гаучосите са десети.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на следния стартов състав: Георги Братоев, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров (либеро). До края на мача шанс за изява получиха по-голямата част от състезателите.

Мачът тръгна равностойно, но след 6:4 домакините поведоха, оформяйки комфортна преднина, благодарение на превъзходството в атака и стабилния блок. Гаучосите не срещнаха проблеми до края на гейма и затвориха лесно при 25:16. Във втория гейм ситуацията се повтори - играта вървеше точка за точка, в средата аржентинците отново се възползваха от наши грешки и поведоха в срещата с 2:0.

В третата част играчите на Пламен Константинов дръпнаха с добра разлика, но южноамериканците съумяха да я стопят. На няколко пъти двата отбора си разменяха ролите, играта на нерви продължи до края. В крайна сметка нашите спечелиха гейма с минимална преднина и намалиха аванса на гаучосите.

В решителния четвърти гейм серия от грешки отново позволиха на противника да увеличи разликата и това направи нещата още по-трудни. Сервисът в българското поле не потръгна и гаучосите затвориха при 25:19.

Най-резултатен за Аржентина бе Николас Бруно с 18 точки (2 блокади, 1 ас), а Себастиан Соле завърши с 15 точки (4 блокади, 1 ас). За "лъвовете" Цветан Соколов се разписа с 18 точки (2 блокади), а Розалин Пенчев добави 14 (2 блокади, 1 ас).

Българският тим претърпява второ поражение от южноамериканците в тазгодишната Световна лига, след като в първата седмица на надпреварата отстъпи с 2:3 гейма.