България остава в играта

неделя, 18 юни 2017 г. | Прочетена: 163985
България, волейбол

Родните национали победиха трудно Сърбия с 3:2

Волейболните национали запазват шасновете си за класиране на финалите на Световната лига, след като надиграха с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) Сърбия във втори мач от група G1 в аржентинския град Кордоба.

Така българите са с баланс от 4 победи и 4 загуби, а успех утре срещу Аржентина дава реален шанс за финалите в Бразилия.

След като заложи на експериментален състав в мача срещу Бразилия вчера, днес националният селекционер Пламен Константинов не рискува и заложи на тези, които успяха да победят „селесао” във втория уикенд от Световната лига.

Срещата започна изключително оспорвано, но след второто техническо прекъсване при 16:14, българските волейболисти успяха да дръпнат още в резултата (19:15) и не срещнаха проблеми до края на гейма.

Във втората част волейболистите ни направиха 9 непредизвикани грешки от сервис, което позволи на сърбите да изравят резултата в геймовете. Въпреки, че се добраха до лесна победа в третия гейм, проблемите за момчетата на Пламен Константинов дойдоха в четвъртата част. Те поведоха с 10-4 и имаха солидно преимущество до 23:21. Тогава обаче няколко добри атака на сръбския тим и грешки на българите, пратиха мача в тайбрек.

В решителната пета част българите не пропуснаха да измъкнат победата.

Най-резултатен за успеха на България беше Цветан Соколов с 26 точки, а Николай Николов и Николай Пенчев добавиха по 17 точки. За Сърбия Урош Ковачевич се разписа с 15 точки, а Александър Благоевич добави 11 точки.

Утре България излиза срещу Аржентина в трети решителен мач от група G1 на Световната лига.