Безмилостен Ливърпул унижи Спартак М., Севиля излиза като втори от групата

сряда, 6 декември 2017 г. | 23:26 Прочетена: 29894
Филипе Коутиньо (Ливърпул - Спартак М.)

Родният национал Ивелин Попов остана на резервната скамейка

С хеттрик на Филипе Коутиньо Ливърпул разгроми московския Спартак с 7:0 на "Анфийлд роуд" в среща от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига в Група "Е". Така мърсисайдци продължават към фазата на директните елиминации като първи в своя поток. Родният национал Ивелин Попов остана на резервната скамейка на гостите.

Още в четвъртата минута Коутиньо, който изведе тима с капитанската лента, откри резултата от дузпа. Нарушението бе отсъдено за фаул на Джикия срещу Салах.

Въпреки че поведе рано, отборът на Юрген Клоп продължи да напада и до 19-ата минута си осигури сериозен аванс. Блестяща бърза атака, преминала през Мане и Салах, завърши с подаване на Фирмино към Коутиньо, който с диагонален удар направи 2:0. Малко по-късно след центриране на Мане топката се отклони в Ташчъ и се озова на крака на Фирмино в наказателното поле, а бразилецът я прати в мрежата.

След почивката нещата се влошиха за гостите, които в първите пет минути на второто полувреме допуснаха още два гола. Джеймс Милнър се появи на мястото на Алберто Морено в края на първата част, тъй като испанецът получи контузия. Именно Милнър проби по лявото крило и центрира, а Садио Мане с фантастичен удар от воле разстреля вратаря на руснаците.

Секунди по-късно Коутиньо оформи своя хеттрик. Той получи подаване от Милнър и с нисък удар насочи топката, която се отклони в Бокети и не остави шансове на стража на гостите.

За 6:0 се разписа Садио Мане с втория си гол в двубоя, а крайното 7:0 фиксира Мохамед Салах.

В другия мач Марибор и Севиля завършиха 1:1. Севилци завършват втори, а Спартак ще продължи в Лига Европа напролет.