Байерн победи ПСЖ, но остана втори (ВИДЕО)

сряда, 6 декември 2017 г. | Прочетена: 31253
Байерн Мюнхен

Парижани запазиха първото си място в групата

Байерн Мюнхен победи ПСЖ с 3:1 като домакин в последния мач от груповата фаза.

Баварският колос имаше теоретични шансове да спечели групата ако победи парижани с четири гола разлика и беше много близо да успее. Дори и след това поражение френският тим остава на първото място, с което се класират за осминафиналите.

Мачът на „Алианц Арена“ започна отлично за германците. Още в 8-та минута Левандовски откри резултата. Полската звезда на баварците овладя топката след несполучлив удар с глава на Кингсли Коман и от малкото наказателно поле реализира без проблеми. Срещата продължи доста равностойно, като и двата отбора разиваха скоростни атаки и оправдаха очакванията за красив футбол.

В 34-та минута Неймар можеше да изравни, но ударът му беше спасен перфектно. Три минути по-късно обаче Корентин Толисо покачи на 2:0 за Байерн. Французинът беше намерен по перфектен начин от Хамес Родригес с центриране отляво и топката беше пратена в мрежата на Ареола.

След почивката ПСЖ показаха по-добра игра и за кратко показаха превъзходство. Това се материализира в 50-та минута, когато Мбапе намали до 1:2. Верати успя да намери Кавани леко изтеглен вдясно, уругваецът копна топката към връхлитащия французин, който с глава заби гол.

В следващите минути двата отбора продължиха да сенадиграват и така се стигна до 69-та минута, когато Кингсли Коман проби отляво, напредна към наказателното поле и пусна перфектен пас към Толисо, който отбеляза втория си гол в мача.

В другия мач от групата Андерлехт победи шотландския шампион след автогол на Йозо Симунович в 62-та минута. Белгийците доминираха в по-голямата част от срещата, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение.

Така се стигна обаче до автогола на Симунович, но това не беше достатъчно за третото място в групата, въпреки че се изравни по точки с детелините.